MAGDA BRUDZIŃSKA

Magda Brudzińska

Wokalistka, altowiolistka, aranżerka i producentka muzyczna

Charyzmatyczna wokalistka,operująca dodatkowym instrumentem jakim jest altówka ,z powodzeniem od ponad dwudziestu lat dzieli się swoją pasją i profesjonalizmem z publicznością w kraju i za granicą. Producentka, twórczyni projektów muzycznych, aranżerka współpracuje miedzy innymi z Teatrem Barakah, Teatrem Variete w Krakowie.

Baza w postaci klasycznego wykształcenia muzycznego (jest absolwentką Akademii Muzycznej w Krakowie i Warszawie ), pozwala jej zręcznie odnajdywać się w wielu stylach muzycznych: począwszy od muzyki klasycznej , poprzez rozrywkową
 i alternatywną. Wykorzystuje przy tym nie tylko umiejętność gry solowej na altówce, ale też wyjątkowo oryginalny, niski i mocny głos.

W drugiej połowie lat 90’ była członkiem trzech kultowych zespołów grających ciężkiego rocka i punka: „SIRRAH”, „SID” i „FARBEN LEHRE”.

Zwyciężyła w jednej z pierwszych edycji programu „Szansa na sukces” (1997). W roku 2004 rozpoczęła się jej przygoda z muzyką klezmerską i etno. Powstał zespół QKTobecnie Magda Brudzińska Klezmer Trio, który odwiedził niemal wszystkie festiwale klezmerskie i etno w Polsce i Europie.

Jako jedyna z polskich wokalistek rozrywkowych jest zapraszana na festiwale klasycznej muzyki wokalnej :„Il Canto”, „Gloria”, „Chanterell”, czy jubileuszowa edycja 50. festiwalu Moniuszkowskiego w Kudowie -autorski projekt „Moniuszko po klezmersku”

Magda chętnie się angażuje w projekty z pogranicza muzyki i innych sztuk. Współpracuje z fundacją „Świat ma sens” i grupą „Baron and Bereś Production”. Bardzo wyjątkowy był multimedialny projekt „ I była miłość w Gettcie”, poświęcony życiu Marka Edelmana. Także udział w cyklicznych Wypominkach Tischnerowskich (Łopuszna i Warszawa).

Magda jest zapraszana do wielu zróżnicowanych projektów, jest współtwórcą muzyki teatralnej w teatrze „Barakah” z Krakowa, „Teatrze Nowym” z Poznania i „Teatrze Muzycznym” z Chorzowa Pracuje również jako muzyk sesyjny (współpraca min. z Renatą Przemyk, folkowe brzmienie Donatana i Cleo „My Słowianie”, „Sztorm ).

Magda współpracuje także z kilkoma agencjami eventowymi dla których tworzy, produkuje i wykonuje różnorodne projekty muzyczne na zamówienie.

Dyskografia:

„Klezmer Street Songs” Quartet Klezmer Trio 2004

“8 p.m.” Quartet Klezmer Trio 2008 (Austeria)

“Colorovanka” Magda Brudzińska 2013 ( Polskie Radio)

„Sztejtel” Magda Brudzińska Klezmer Trio 2014 (Austeria)

Kompilacje:

“Jewish and Balkan Inspiration” vol I, II

“ Ale Filmy” 2013 Rmf Classic

Archiwum:

Sirrah “Acme” (1996 Music for Nations),

” Did Tomorrow Come” (1997 Music for Nations)

Gościnnie:

Renata Przemyk“Rzeźba dnia”( 2014);

Donatan I Cleo“Hiper Chimera” (2014),

Farben Lehre „Zdrada”( 1996)

Także płyty nagrane w tutti z Filharmonią Opolską , Krakowską Orkiestrą Radiową , Sinfoniettą Cracovią.